ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ (Β' ΠΕΡΙΟΔΟΥ) ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΚΕΠΕΑ

Σχολικές μονάδες από όλη τη χώρα έχουν τη δυνατότητα να συμμετέχουν στα εκπαιδευτικά μας προγράμματα Β΄περιόδου (Ιανουάριος - Ιούνιος 2023) του Κέντρου Εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία Μεσολογγίου (Κ.Ε.ΠΕ.Α./Κ.Π.Ε. Μεσολογγίου). Όλες οι σχολικές μονάδες που υλοποιούν εκπαιδευτικά προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων (περιβαλλοντικής εκπαίδευσης, αγωγής υγείας, πολιτιστικών θεμάτων και αγωγής σταδιοδρομίας) έχουν δικαίωμα να κάνουν αίτηση επίσκεψης μέχρι σε δύο (2) Κ.Ε.ΠΕ.Α., ένα εντός της οικείας Π.Δ.Ε. και σε ένα άλλο από τις υπόλοιπες Π.Δ.Ε.

Για την πλήρη ενημέρωσή σας και τη λήψη της αίτησης συμμετοχής στα εκπαιδευτικά μας προγράμματα μπορείτε να διαβάσετε τη σχετική εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ στα συνημμένα αρχεία.