ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΤΗΣ Π.Ε. ΑΙΤ/ΝΙΑΣ - ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Το ΚΠΕ Μεσολογγίου, στο πλαίσιο υλοποίησης της Πράξης «ΚΕΝΤΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΚΠΕ)-ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ» μέσω του  Επιχειρησιακού Προγράμματος  «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ» με τη συγχρηματοδότηση  της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης, σχεδίασε και θα υλοποιήσει, σε συνεργασία με τις σχολικές μονάδες Π/θμιας Εκπ/σης της Περιφερειακής Ενότητας Αιτωλοακαρνανίας, Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης εντός σχολικής τάξης με θέμα:

"Παραμύθι: ένα διδακτικό εργαλείο για Περιβαλλοντική Εκπαίδευση"

Από το σύνολο των αιτήσεων που απεστάλησαν στο ΚΠΕ Μεσολογγίου μέσω της Δ/νσης Π/θμιας Εκπ/σης Αιτ/νίας (μετά την με Αριθ. Πρωτ. Φ7/35/04-04-2019 σχετική πρόσκληση του ΚΠΕ Μεσολογγίου) και από το σύνολο των εκατόν πενήντα οχτώ (158) εκπαιδευτικών που αιτήθηκαν να υλοποιήσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τους δύο χιλιάδες δώδεκα (2012) μαθητές τους αντίστοιχα, το ΚΠΕ Μεσολογγίου, λαμβάνοντας υπόψη τις λοιπές ανειλημμένες υποχρεώσεις καθώς και τις δυνατότητές του σε ανθρώπινο δυναμικό, προγραμμάτισε και θα υλοποιήσει το εκπαιδευτικό πρόγραμμα στις σχολικές μονάδες που περιλαμβάνονται στο συνημμένο πίνακα.