ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ Π.Ε. ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για συμμετοχή σχολικών μονάδων και εκπάιδευτικών της Περιφερειακής Ενότητας Αιτωλοακαρνανίας στα εκπαιδευτικά προγράμματα του ΚΠΕ Μεσολογγίου-Θέρμου.

Το ΚΠΕ Μεσολογγίου-Θέρμου στο πλαίσιο των δράσεών του και σύμφωνα με τον προγραμματισμό του για το νέο σχολικό έτος 2014-2015, τους πρώτους μήνες και για το διάστημα μέχρι την έγκριση των σχολικών προγραμμάτων θα υλοποιήσει Προγράμματα Εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία για τους εκπαιδευτικούς και τις σχολικές ομάδες της Περιφερειακής Ενότητας Αιτωλοακαρνανίας.

Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να υλοποιήσουν με τους μαθητές κάποιο από τα εκπαιδευτικά προγράμματα του ΚΠΕ Μεσολογγίου-Θέρμου να αποστείλουν άμεσα αίτησή τους στη Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Αιτωλοακαρνανίας (Υπεύθυνο Σχολικών Δραστηριοτήτων) και στη συνέχεια να επικοινωνήσουν με το ΚΠΕ ώστε να προγραμματίσουν την επίσκεψή τους.