Προγραμματισμός σχολικών επισκέψεων

Ομάδες μαθητών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της χώρας που θα υλοποιήσουν με τους μαθητές τους Προγράμματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης στο Κ.Ε.ΠΕ.Α. (ΚΠΕ) Μεσολογγίου.

2023-2024

Εκπαιδευτικά προγράμματα (διά ζώσης) Α' εκπαιδευτικής περιόδου Οκτωβρίου-Δεκεμβρίου 2023. Δείτε το σχετικό αρχείο εδώ. Εγκριτική απόφαση υλοποίησης των προγραμμάτων (ΠΔΕ Δυτικής Ελλάδας) εδώ

Εκπαιδευτικά προγράμματα (εξ αποστάσεως) περιόδου Ιανουαρίου-Μαΐου 2024. Δείτε το σχετικό αρχείο εδώ. Εγκριτική απόφαση υλοποίησης των προγραμμάτων (ΥΠΑΙΘΑ) εδώ.

Εκπαιδευτικά προγράμματα (διά ζώσης) Β' εκπαιδευτικής περιόδου Φεβρουαρίου-Ιουνίου 2024. Δείτε το σχετικό αρχείο εδώ. Εγκριτική απόφαση για τις σχολικές μονάδες της ΠΔΕ Δυτικής Ελλάδας (Αιτωλοακαρνανία-Αχαΐα-Ηλεία) εδώ. Εγκριτική απόφαση για τις σχολικές μονάδες της Επικράτειας εδώ.

2022-2023

Εκπαιδευτικά προγράμματα (διά ζώσης) Α' εκπαιδευτικής περιόδου Οκτωβρίου-Δεκεμβρίου 2022. Δείτε το σχετικό αρχείο εδώΕγκριτική απόφαση υλοποίησης των προγραμμάτων (ΥΠΑΙΘ) εδώ.

Εκπαιδευτικά προγράμματα (εξ αποστάσεως) περιόδου Ιανουαρίου-Μαΐου 2023. Δείτε το σχετικό αρχείο εδώ. Εγκριτική απόφαση υλοποίησης των προγραμμάτων (ΥΠΑΙΘ) εδώ.

Εκπαιδευτικά προγράμματα (διά ζώσης) Β' εκπαιδευτικής περιόδου Ιανουαρίου-Ιουνίου 2023. Δείτε το σχετικό αρχείο εδώ. Εγκριτική απόφαση για τις σχολικές μονάδες της ΠΔΕ Δυτικής Ελλάδας (Αιτωλοακαρνανία-Αχαΐα-Ηλεία) εδώ και τροποποίηση αυτής εδώ. Εγκριτική απόφαση για τις σχολικές μονάδες της Επικράτειας εδώ.

2021-2022

Εκπαιδευτικά προγράμματα (δια ζώσης) περιόδου Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2021. Δείτε το σχετικό αρχείο εδώ.

Εκπαιδευτικά προγράμματα (δια ζώσης) περιόδου Φεβρουαρίου-Ιουνίου 2022. Δείτε το σχετικό αρχείο εδώ.

Εκπαιδευτικά προγράμματα (εξ αποστάσεως) περιόδου Ιανουαρίου-Μαΐου 2022Δείτε το σχετικό αρχείο εδώ.

Συγκεντρωτικός Πίνακας. Δείτε το σχετικό αρχείο

Συγκεντρωτικός Πίνακας Δείτε το σχετικό αρχείο